BTX

Preparaty BTX przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chcą zmniejszyć głębokość zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z ich żywą mimiką twarzy. Mamy tu głównie na myśli zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki między brwiowe (”lwia zmarszczka”) oraz tzw. „kurze łapki”, czyli zmarszczki wokół oczu.Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-14 dni od zabiegu.Zabieg wykonywany jest podskórnie – przy pomocy bardzo cienkiej igły – ostrzykuje się wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta.Efekt zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.  

Przeciwwskazania do zabiegu:

  •  ciąża,
  •  stosowanie antybiotyków,
  •  stany grypowe,
  •  zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  •  zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna). Na 7 dni przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Zalecenia po zabiegu:

  •  przez 3 godziny po zabiegu należy unikać: masowania i pocierania miejsc iniekcji,
  •  znacznego schylania głowy (np. jak przy zawiązywaniu butów czy myciu głowy), kładzenia się, skakania,
  •  do 48 godzin po zabiegu nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny,
  •  nie należy narażać się na wahania termiczne otoczenia – szczególnie przez pierwsze 48h (do 1 tyg.). Rezygnujemy więc z sauny, łaźni parowych, solarium czy z komór zimna. Unikamy dłuższego przebywania w temp. poniżej 0 st. C oraz nie opalamy się. Może to spowodować dezaktywację preparatu lub osłabić jego działanie, a tym samym zmniejszyć efekt zabiegu,
  •  wskazana jest praca mięśni w tych okolicach, aby zwiększyć wychwyt BTX

 Od 2002r na całym świecie kliniki wykorzystują BTX do zabiegów estetycznych, a od przeszło 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. BTX jest zatem substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca BTX należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie. Objawy uboczne występujące w wyniku zastosowania BTX są znikome i w przypadku prawidłowego użycia sporadyczne. Zawsze są one przejściowe.